Gorczańska Chata (w skrócie GoCha)
Wpisał: waldemaro   
27.02.2010.

Witam.

znalazłem chwile wolnego czasu wstawiam zaległości ( nie będą one w kolejności chronologicznej !!! )  

tydzień po tym jak byliśmy na wschodzie słońca na Babiej Górze (22/23.01.2010)...

Człowiek chodzi po tych górach i czasem ma wrażenie, ze juz wszędzie był, wszystko widział i co górskie nie jest mu obce. Jeżeli chodzi o ta galeryjkę to musze stwierdzić, iż nie wszystko zostało odkryte a juz na pewno nie HAWIARSKA KOLIBA zwana GORCZAŃSKĄ CHATA ( GOCHA ). Gorczańska Chata (w skrócie GoCha) znajduje się w Ochotnicy Górnej, w przysiółku Jamne, przy żółtym szlaku prowadzącym na przełęcz Przysłop. Dawniej nosiła nazwę Hawiarska Koliba, teraz powróciła z rąk dzierżawcy pod opiekę Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie i została nazwana Gorczańską Chatą. Pieczę nad nią sprawuje Rada Chatki i Studenckie Koło Przewodników Górskich. Poprzedni dzierżawca, wraz z nazwą „Hawiarska”, przeniósł się do Rzek - stąd nieporozumienia, o których często wspominają turyści. Dojście do chatki to zaledwie 15 minut żółtym szlakiem z doliny Jamnego , gdzie można zostawić samochód. Miejsce to jest dobrym punktem wypadowym na Turbacz i Gorc i Lubań. Można stąd także zawitać do pobliskich baz namiotowych na Lubaniu i pod Gorcem.

Poza sezonem chatka jest otwarta od piątku późnym wieczorem do popołudnia w niedzielę. W wakacje akademickie można zawitać tu codziennie (źródło gorczańska.pl).

 Dawka informacji każdemu się przyda teraz z miła chęcią zapraszam na wizytę w chatce Gorczańskiej, by wejść do chatki trzeba zapukać w galerie nr.4

Zapraszam

Komentarze (0)add
Napisz Komentarz
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
smaller | bigger

busy
Zmieniony ( 27.02.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2004- 2009 Górska Strona Waldemaro by waldemaro.net