Mogielica 1170 m n.p.m. [ rozpoczęcie sezonu letniego 2009 ]
Wpisał: waldemaro   
21.06.2009.

Witam wszystkich !!!


Lato za pasem, pogoda dopisuje i zmarnowac taka mozliowosc na wypad byloby grzechem nie do wybaczenia.Wypad na Królową chodził za mna juz praktycznie od Kieratu 2009. Jako, ze Mogielica była i jest przeze mnie eksplorowana z każdej strony i o każej porze roku i przewaznie jest jakis powod by na nia wyjsc. Tym razem byly to 2 powody. Poczatek Lata 2009 jak i tez wczesniej zapowiedziana audiencja u Królowej Beskidu. Zapraszam na pierwsza w tym sezonie wizyte u Królowej, która odbyła sie przy pomocy rowera. Rrelacja jest dostepna w galeryjce nr.9.

ps. pogoda po wypadzie czwatkowym znacznie sie pogorszyła...

ps2. została wprowadzona nowa metoda wyswietlania zdjęć !!! Jeżeli ktoś przeglada galerie używając przegladarki Internet Explorer moga pojawić sie trudności z wyświetlaniem. Jezeli takowe by sie pojawiły prosze o odblokowanie opcji "uruchamiania skryptów i obiektów ActiveX" zazwyczaj takiej informacji towarzyszy sygnał dzwiękowy i pojawiająca sie mała belka z informacja ( zaraz pod paskiem adresu) - prosze ustawic opcje na "zezwalaj na zablokowana zawartość"... i mozna zdjecia przeglądac. W innych przegladarkach wyswietlanie zdjęć dziala bez problemow. Jezeli by sie pojawiły jakies trudnosci to prosze informowac.

Zapraszam !!!Szlaki

Na Mogielice mozna dojść:

– zielony z przełęczy Ostrej przez Cichoń, Przełęcz Słopnicką, szczyt Mogielicy (3:15 h, m↓ 2:20 h), Przełęcz Rydza-Śmigłego, Łopień do Dobrej (z Mogielicy 4 h, ↑ 4:45 h),

– niebieskim z Jurkowa przez szczyt Mogielicy 2:45 h, ↓ 2 h), Stumorgową Halę, przełęcz między Mogielicą a Krzystonowem do Szczawy (z Mogielicy 3:30 h, ↑ 4:50 h),

– żółtym z Tymbarku, północnym podnóżem Łopienia, przez Zaświercze, szczyt Mogielicy (5 h, ↓ 4 h), Stumorgową Halę, Krzystonów, Jasień na przełęcz Przysłop (z Mogielicy 3:20 h, ↑ 4.20 h).

szlak papieski – z Limanowej przez Skiełek, Ostrą, Cichoń, Przełęcz Słopnicką, Mogielicę, przełęcz Rydza Śmigłego, Jurków.

Komentarze (0)add
Napisz Komentarz
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
smaller | bigger

busy
Zmieniony ( 24.06.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2004- 2009 Górska Strona Waldemaro by waldemaro.net