górskie retrospekcje

migawka górska

Statystyka Serwisu

Strona istnieje od
12-10-2004
Czyli dziala juz
5751 dni.

w bazie znajduje się:
3620 zdjęć
Ostatnia aktualizacja :
       29.04.2013 

STRONA NIE JEST JUŻ AKTUALIZOWANA!

zapraszam na ZDOBYTE.PL

obecnie znajduje sie:

Bookmark and Share

E (20° 24' 5'' )
N (49° 40' 36'' )
QTH locator : KN09EQ

Home
[ KGP ] Łysica 612m n.p.m. [ Góry Świętokrzyskie ]
Wpisał: waldemaro   
05.11.2009.

Witam.

Minął tydzień od wielkiego wypadu na Rysy. Mięśnie w nogach jeszcze na samą myśl o Rysach dostają skurczy :). Tak blisko jak teraz to jeszcze nie byłem. Kułem żelazo póki gorące i zastanawiając się wyruszyłem w kierunku Gór Świętokrzyskich by zdobyć najwyższy szczyt Łysice. Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich a co za tym idzie najniższa górka do zdobycia z wszystkich koronnych. Po wyprawie na najwyższy punkt  Polski przyszło zdobyć najniższy punkt ( z tych Koronnych ).

 Czułem w nogach jeszcze Rysy i z każdym krokiem chciałem napierać bardziej na Łysice :) ale co to za napieranie kiedy na szczycie jest się w niecałą godzinę. Jak na Rysach czułem, że żyje tak człowiek nawet się nie spocił a co więcej  nawet się nie zmęczył :).

 Łysica została potraktowana jako obiekt to zaaklimatyzowania się w terenie typowo beskidzkim. Czy Rysy- Tatry to był jeden wypad na parę lat tego to nie wiem. Ale wiem, że większość czasu spędzam w terenie typowo beskidzkim wiec by wrócić do korzeni wypad na skromną Łysice był idealny.

Wstępniak wstępniakiem ;-) zapraszam na przedostatnią wyprawę z Koronnym Szczytem Gór Polskich który to już czeka w galeryjce nr.18


Szczyt 27/28( Została Ślęża )

Zmieniony ( 05.11.2009. )
 
[ KGP ] RYSY 2499m n.p.m
Wpisał: waldemaro   
04.11.2009.

Witam.

2 dni po treningu na Okrąglicy stawiłem czoła najwyższej z najwyższych. Takiego wypadu nigdy nie było na "górskiej stronie. Wypad na najwyższą góre w Polsce  był planowany od paru lat. Przeczytanych zostało mase relacji. Obejrzałem nieskończoną ilość zdjęć. Myślałem o tych najniebezpieczniejszych miejscach w drodze na Rysy. Jednak jak wstawiam galerie opisuje zdjęcia  to znaczy jedno, że byłem na najwyższym szczycie Polski.

Jako, że to był mój pierwszy wypad w Tatry  a Rysy należą do Korony Gór Polski. Nie miałem wyjścia trzeba było się stawić osobiście. Choć minęły juz prawie 2 miesiące od wypadu na Rysy to wciąż w mojej głowie mam mase wspomnień.

Pamiętam każdy krok, każdy metr, każdy łańcuch. Pointa- Pierwszych razów się nie zapomina.

Takim miły akcentem zapraszam Was na pierwsza wysokogórska wyprawę na Rysy. Galeria nr.17 jest gotowa .

 ps. Następnym celem będzie Orla Perć ;-)

ps2. albo to jest początek KORONY EUROPY :)

Zmieniony ( 04.11.2009. )
 
Okrąglica czyli 3 Korony
Wpisał: waldemaro   
02.11.2009.

Witam.

Wypad na 3 Korony w środku pięknego września w środku prawie słonecznego dnia w środku prawie jeszcze lata. Wypad na Okrąglice to nic innego jak szybki trening na rozruszanie starych kości przed największym wypadem. Nie mylić tego z WIELKIM WYPADEM W SUDETY I KARKONOSZE bo to nie było nic wielkiego :P.

 Ostatni raz na 3 Koronach bylem 4 lata temu więc i też był powód by odwiedzić ten jakże uczęszczany szczyt tak uczęszczany jak Krupówki , Kasprowy czy też Moko. Pogoda tego dnia jaka była to każdy zobaczy w relacji. Trzy Korony tym razem spełniły swoją role jako miejsce na trening przed czymś mega wielkim i niebezpiecznym. Ale o tym w następnej galeryjce. Teraz zapraszam na szybką galeryjke przed czymś czego jeszcze nie było na waldemaro.net. Po 4 latach wróciłem na 3 Korony i musze przynaznać, iż sie nic nie zmieniło :P. Galeryjka nr.16 juz czeka.!!!

Zapraszam i do zobaczenia na szlaku ;-)

ps. najwyższa wyprawa w przygotowaniu ;-)

Zmieniony ( 03.11.2009. )
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 73
Copyright 2004- 2009 Górska Strona Waldemaro by waldemaro.net