górskie retrospekcje

migawka górska

Statystyka Serwisu

Strona istnieje od
12-10-2004
Czyli dziala juz
5751 dni.

w bazie znajduje się:
3620 zdjęć
Ostatnia aktualizacja :
       29.04.2013 

STRONA NIE JEST JUŻ AKTUALIZOWANA!

zapraszam na ZDOBYTE.PL

obecnie znajduje sie:

Bookmark and Share

E (20° 24' 5'' )
N (49° 40' 36'' )
QTH locator : KN09EQ

Home
KIERAT 2011
Wpisał: waldemaro   
05.06.2011.

Limanowa - Beskid Wyspowy - Gorce - 20-22 maja 2011 r.
Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

100 km nieprzerwanego marszu po górach Powiatu Limanowskiego
i
3500 m podejść w ciągu 30 godzin to ekstremalnie trudne wyzwanie
nawet dla zaprawionych piechurów i doświadczonych biegaczy.
Ilu śmiałków tym razem postanowi mu sprostać?
Komu uda się dojść do mety?
Kto odniesie zwycięstwo w walce z przeciwnościami:
niedostatkiem sił, ciemnością, zimnem, kontuzjami?
Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądały zmagania z Beskidem Wyspowym podczas poprzednich edycji maratonu KIERAT,

FOTOREPORATAŻ  Z KIERATU 2011 i nie tylko  !!!

Kierat 2010 został ukończony z czasem 27h.

Zamysł w tym roku był podobny jak rok temu aby zrobić całą pętle w 24h !!!, lecz prawdopodobnie czas się ten wydłużył dzieki 11 magicznym płynom  w plecaku, które umilały nam czas w drugą stronę :). 

ZAPRASZAM

 

Zmieniony ( 05.06.2011. )
 
Orawska Fudżi - jama czyli Babia Góra w czasie halnego
Wpisał: waldemaro   
02.11.2010.

Witam.
Zima za pasem. Lato juz tylko zostało miłym wspomnieniem i tylko na zdjęciach. Jesień to pora roku, która zaraz po lecie jest moja ulubiona pora roku do spędzania na górskich szlakach. Pożółkłe liście na drzewach informują nas, ze to co dobre szybko się skończyło, że  nieubłaganie zima zbliża się wielkimi krokami. Postanowiłem rozpocząć sezon jesienno - zimowo na Babiej Górze. Zamiast wyjechać o godzinie 3.30 na planowany wschód.  Wyjechałem po godzinie 6. i wschód słońca tylko podziwiałem ze wstecznego lusterka samochodu. Lecz jak się okazało 6 godzina nie była złą godzina na audiencje u Królowej Beskidów.

 Komunikat weekendowy z dnia 29.10.2010 (www.bgpn.pl) informował :
 " Na Babiej Górze panują trudne warunki do uprawiania turystyki pieszej. Spadł śnieg i jego pokrywa śięga około 10 cm a powyżej górnej granicy lasu może zdarzać się że szlak jest zawiany. Większość szlaków jest przechodna natomiast szlak żółty - "Akademicka Perć" może być miejscami oblodzony i śliski. Prosimy o rozwagę wszystkich wybierających się na szlaki
."

 Komunikat wcale mnie nie zniechęcił a wręcz przeciwnie spowodował, że z każda minutą jazdy byłem "spragniony" Królowej :). Ostatnia moja wizyta na  "Babiej" miała miejsce w styczniu br. i ku mojemu zdziwieniu parę rzeczy dodano przy szlaku czerwonym prowadzącym na szczyt Babiej Góry. O tym i o innych rzeczach oraz czemu ktoś się mnie zapytał " Czy spisał pan testament ?"  przekonacie się  zaglądając do galeryjki nr.9

 Zapraszam

Zmieniony ( 02.11.2010. )
 
Studencka Baza Namiotowa na Lubaniu [ zwózka 2010 ]
Wpisał: waldemaro   
26.10.2010.

Witam.

             Minęło sporo czasu od ostatniej galeryjki. Lecz lepiej późno niż wcale jak to mawiają.  Studencka Baza Namiotowa na Lubaniu była juz  poruszana wielokrotnie. Jedyne co się zmienia na niej to ludzie, pomysły, rzeczy które będą zrobione czy w bliższej czy dalszej przyszłości. Każdy choć przez te 2 miesiące kiedy na Lubaniu ma miejsce Studencka Baza Namiotowa chce tak usprawnić prace bazy by zamiast ciągłej ciężkiej pracy  mógł doświadczyć czegoś co spowoduje, ze zapamięta czas spędzony na bazie do następnego sezonu.

            Najciekawszym przykładem udogodnienia  jaki miałem okazje usłyszeć był pomysł zrobienia PRYSZNICA :). Jak się okazało tylko i wyłącznie na potrzeby Bazowych. Pomysłów było od groma ale te najbardziej absurdalne zostawię dla siebie. Pomysły pomysłami lecz kolejny sezon bazowania na Lubaniu dobiegł końca. Wydarzeniem, które się zapisało w historii Lubania był dzień naleśnika oraz 2 "nowe" namioty Marabuta :). Baza z każdym rokiem działa sprawniej i można to zauważyć nawet przy zwózce bazy.

         Zapraszam Was na relacje ze zwózki Bazy na Lubaniu w roku 2010. Każdego roku zmienia się parę rzeczy, które warto uwiecznić. Jedynie zjazd na świerku dalej jest taki sam - niepowtarzalny :). Zapraszam na relacje z SBNnL - ZWÓZKA 2010. Galeryjkę znajdzie pod nr.8.

 Zapraszam

Zmieniony ( 26.10.2010. )
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 73
Copyright 2004- 2009 Górska Strona Waldemaro by waldemaro.net