górskie retrospekcje

migawka górska

Statystyka Serwisu

Strona istnieje od
12-10-2004
Czyli dziala juz
5754 dni.

w bazie znajduje się:
3620 zdjęć
Ostatnia aktualizacja :
       29.04.2013 

STRONA NIE JEST JUŻ AKTUALIZOWANA!

zapraszam na ZDOBYTE.PL

obecnie znajduje sie:

Bookmark and Share

E (20° 24' 5'' )
N (49° 40' 36'' )
QTH locator : KN09EQ

Home
Radziejowa 1262 m n.p.m.
Wpisał: waldemaro   
13.01.2009.

Witam wszystkich


Nowy Rok za pasem a z nim nowe plany i nowe możliwosci. Plany są ogromne :), możliowści dopisują i sprzyjają. Podsumowując - będzie się działo ;-).

Wypad pod znakiem dobrego jedzonka, pięknych widoków, niezapomnianego dystansu, spotkania znajomego ze starych lat. Każdy spontan jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Taki właśnie był i ten wypad. Zapraszam wszystkich na pierwsza konkretna galeryjkę w '09. Galeryjka nr.4 z wypadu na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego już czeka.

na Prehybe i Radziejowa !!!

Pozdrawiam waldemaro


Zmieniony ( 13.01.2009. )
 
czas na retrospekcje '08
Wpisał: waldemaro   
25.12.2008.

Kolejny rok zbliża się ku końcowi wiec i czas na małą retrospekcje mijającego SEZONU 2008. Porównując poprzednie sezony, porównując poprzednie retrospekcje można pokusić się o stwierdzenie, że ta retrospekcja będzie krótsza od poprzednich a to za sprawą „przyczyn zależnych ode mnie…”. Zapraszam na podsumowanie.

Rok 2008 rozpocząłem od spontanicznej wizyty na Łopieniu skąd mieliśmy się udać na Mogielicę lecz jak to my pobłądziliśmy i w gruncie rzeczy znaleźliśmy się na Śnieżnicy. Co się odwlecze to nie uciecze- Mogielica była kolejna a na niej zrodził się pomysł by zdobyć wszystkie „tysięczniki” Beskidu wyspowego.

Kolejnym szczytem był Gorc - wypad sentymentalny!. Parę dni później przyszedł czas na resztę 1000-ników. Drugi szczyt zaliczany do Korony Beskidu Wyspowego[KBW] był Luboń Wielki, który zdobywałem 2 razy w odstępie 12 godzin. Po Luboniu przyszedł czas na piękny Ćwilin. Wypad szybki i wietrzny.

Później skok na wschód na Modyń. Wyjście na niego zawsze było „ekspresowe” dzięki temu zaliczyłem dodatkowo pasmo Jasieńczyka i Klończyka. Ostatni szczyt z [KBW] to Jasień i Krzysztonów. Wypad pod znakiem lekkiego kacyka, którego złapałem dzień wcześniej w Kamienicy ;-). Zejście na Lubomierz skąd na nogach do Szczawy- Białe. Przynajmniej pozbyłem się kacyka. Miesiąc później nocne zdobywanie Prehyby. Końcówka marca to wiosenny wypad na Królową.

Po półrocznej przerwie inny świat inne górki inne wszystko. Twmbarlwm to pierwsze spotkanie z czymś nowym. Wzgórze Walijskie z charakterystycznych kopcem. Mynydd Machen kolejne wzgórze z charakterystyczną wieżą transmisyjną.

Minęło wiele miesięcy od ostatniej wizyty na Królowej. Przez te miesiące Mogielica wzbogaciła się o jedną atrakcję a mianowicie- Wieże Widokową. Tydzień później była rewizyta na Królowej. Łopuszom przypadło w udziale zamkniecie Sezonu 2008.

Życzę sobie by Nowy Rok przyniósł 2 x więcej galerii. I to by było na tyle z posumowania roku . Na koniec Wam życzę by zbliżający się 2009 obfitował w wiele zdobytych szczytów nie koniecznie tych górskich.

Sezon 2008 uważam za zamknięty Amen !!!

Pozdrawiam Waldemaro i do zobaczenia na szlaku ;)

Zmieniony ( 03.01.2009. )
 
Łopusze Zachodnie i Wschodnie
Wpisał: Administrator   
18.12.2008.

Witam wszystkich


Budze sie rano... otwieram mapę beskidu wyspowego. "Jeżdżę" wzrokiem po "wysepkach" szukam miejsca w którym mnie jeszcze nie było. W trakcie szukania przebija się tyle miłych wspomnień : Mogielica, Modyn , Ćwilin , Snieżnica itd itd. Każda góra ma swoja szufladkę w mej głowie a z nią mile wspomnienia. Lopusze - najdalej na północ wysuniete wzniesiena Beskidu Wyspowego w jego zachodniej czesci. Mogę śmiało stwierdzić, Łopusze już maja swoją szufladkę. Zapraszam na dwa Łopusze( Wschodni i Zachodni), które to znajdują się w galeryjce nr.3. Na Łopusze !!!

Pozdrawiam waldemaro


Zmieniony ( 18.12.2008. )
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 44 z 73
Copyright 2004- 2009 Górska Strona Waldemaro by waldemaro.net