Witam wszystkich !!!

Lato za pasem, pogoda dopisuje i zmarnowac taka mozliowosc na wypad byloby grzechem nie do wybaczenia.Wypad na Królową chodził za mna juz praktycznie od Kieratu 2009. Jako, ze Mogielica była i jest przeze mnie eksplorowana z każdej strony i o każej porze roku i przewaznie jest jakis powod by na nia wyjsc. Tym razem byly to 2 powody. Poczatek Lata 2009 jak i tez wczesniej zapowiedziana audiencja u Królowej Beskidu. Zapraszam na pierwsza w tym sezonie wizyte u Królowej, która odbyła sie przy pomocy rowera. Rrelacja jest dostepna w galeryjce nr.9.

ps. pogoda po wypadzie czwatkowym znacznie sie pogorszyła…

ps2. została wprowadzona nowa metoda wyswietlania zdjęć !!! Jeżeli ktoś przeglada galerie używając przegladarki Internet Explorer moga pojawić sie trudności z wyświetlaniem. Jezeli takowe by sie pojawiły prosze o odblokowanie opcji uruchamiania skryptów i obiektów ActiveX” zazwyczaj takiej informacji towarzyszy sygnał dzwiękowy i pojawiająca sie mała belka z informacja ( zaraz pod paskiem adresu) – prosze ustawic opcje na zezwalaj na zablokowana zawartość… i mozna zdjecia przeglądac. W innych przegladarkach wyswietlanie zdjęć dziala bez problemow. Jezeli by sie pojawiły jakies trudnosci to prosze informowac.

Zapraszam !!!


Szlaki

Na Mogielice mozna dojść:

– zielony z przełęczy Ostrej przez Cichoń, Przełęcz Słopnicką, szczyt Mogielicy (3:15 h, m↓ 2:20 h), Przełęcz Rydza-Śmigłego, Łopień do Dobrej (z Mogielicy 4 h, ↑ 4:45 h),

– niebieskim z Jurkowa przez szczyt Mogielicy 2:45 h, ↓ 2 h), Stumorgową Halę, przełęcz między Mogielicą a Krzystonowem do Szczawy (z Mogielicy 3:30 h, ↑ 4:50 h),

– żółtym z Tymbarku, północnym podnóżem Łopienia, przez Zaświercze, szczyt Mogielicy (5 h, ↓ 4 h), Stumorgową Halę, Krzystonów, Jasień na przełęcz Przysłop (z Mogielicy 3:20 h, ↑ 4.20 h).

szlak papieski – z Limanowej przez Skiełek, Ostrą, Cichoń, Przełęcz Słopnicką, Mogielicę, przełęcz Rydza Śmigłego, Jurków.